برپایی ایستگاه سلامت در موکب مردمی چهارده معصوم (ع) به همت بچه‌های مسجد
برپايي ايستگاه سلامت در موکب مردمي چهارده معصوم (ع) به همت بچه‌هاي مسجد

برپایی ایستگاه سلامت در موکب مردمی چهارده معصوم (ع) به همت بچه‌های مسجد

عيوضي از برپايي موکب چهارده معصوم(ع) در حرم امامزاده جعفر(ع) روستاي امامزاده جعفر خبر داد و گفت: اين موکب به همت بچه‌هاي مسجد و با راه‌اندازي ايستگاه سلامت به زوار اباعبدالله الحسين(ع) خدمات ارايه مي‌ند.
شناسه خبر : 40757 تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ زمان انتشار : ۱۳:۱۱

«بابک عیوضی» در گفت وگو با ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما) از استان کهگیلویه و بویر احمد اظهار کرد: موکب چهارده معصوم(ع) در حرم امامزاده جعفر(ع) روستای امامزاده جعفر شهر گچساران  به همت کانون فرهنگی هنری «روح الله الامین» تا اربعین حسینی آماده خدمت رسانی به زائرین اباعبدالله الحسین است.

مدیر کانون فرهنگی و هنری «روح الله الامین» مسجد امام موسی کاظم(ع) روستای امامزاده جعفر افزود: امامزاده جعفر(ع) واقع در روستای امامزاده جعفر شهرستان گچساران  در مسیر جاده شیراز به گچساران و شلمچه قرار دارد که روزانه پذیرای زائران اربعین می باشد

یوضی گفت: ابتدای ایام اربعین روزانه بیش از 700 نفر و هم اکنون 300 تا 400 نفر در این موکب در سه وعده صبحانه،نهار و شام  پذیرایی و اسکان داده می شوند.

مدیر کانون فرهنگی و هنری روح الله الامین روستای امامزاده جعفر اضافه کرد:علاوه بر خدمات اسکان، پذیرایی، پارکینگ خودرو و سرویس های بهداشتی، ایستگاه سلامت موکب نیز به زوار خدمات بهداشتی می دهد.

وی همچنین از برگزاری مراسم باشکوه پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در روز اربعین خبر داد و گفت: این مراسم معنوی از مسیر فلکه فرودگاه شهرستان گچساران شروع و تا حرم مطهر امام زاده جعفر(ع) روستای امامزاده جعفر(ع) با برپایی موکب های بین راهی و عمودگذاری شده و همچنین تدارک 2 هزار پرس غذای گرم جهت پذیرایی جاماندگان در دستور کار است.

این فعال مسجدی تصریج کرد: با هماهنگی های انجام شده تعداد دو دستگاه ماشین همراه با آب خنک و یخ در آب و هوای گرم گچساران از مسیر پیاده روی تا رسیدن به حرم مطهر به زوار شرکت کننده در کنگره عظیم اربعین حسینی خدمات ارایه می کنند.

گفتنی است: شجره نامه امامزاده به استناد اعتقادات محلی از اولاد و احفاد حضرت امام موسی کاظم (علیه السلام) است که در روستای امامزاده جعفر از توابع شهرستان گچساران قرار دارد و تا شهر گچساران 15 کیلومتر فاصله دارد.